• emirdağ

  59.
  Brüksel'de türkçe yol tarifi desteği ilçedir. Canım kardeşlerim benim

  Brüksel'de efsane bir kurbanlık hikayeleri vardır.
  -2 ... katalin
 • beyaz kaplan filmindeki efsanevi sıçma sahnesi

  2.
  Edepsiz şerefsizler...
  3 -1 ... katalin
 • orhan gazi döneminde halkın yaşantısı

  5.
  Direkt saraydan aktarılan ama biraz geç dönemde yazılan bir eser için: tevarih i ali osman;
  Orhan gazi'nin Biraz öncesi, aşağı yukarı aynı dönem için: müsameretül ahbar
  Yine 14-15. Yy eserleri: Dâsitân-ı Tevârîh-i Mülûk-i Âl-i 'Osmân ve behcetü't tevarih.

  Bizans donemi eserlerini önermedim, onlar doğrudan yönetici zümre ile ilgileniyor. rahat bulunabilen ibni bibi'yi de önermedim, bir 40 sene falan önce yaşamış. Halkın hayatı aşağı yukarı aynıdır ama moğol'ların yarattığı Çalkantı yanlış izlenimler verebilir.
  ... katalin
 • kleopatra

  92.
  Çirkin bir kadındı, çok güçlü de değildi, ama zeki ve kültürlüydü.
  1 -1 ... katalin
 • türk kadınlarının iyi yönleri

  11.
  Doğulu insan şablonu bellidir, siyah saç, siyah göz rengi, beyaz veya buğday ten rengi. Batıda ise renkli gözler, çiğ beyaz ten, daha uzun boy. Türk kadınında bu varyasyonların tamamı var.

  Karakter olarak da, doğunun entrikacılığından anaçlığına kadar her şey, batılıların eğlenceli hali veya bencilliği; tüm varyasyonlar var.

  Bence en iyi tarafı "hibritliği".
  3 -1 ... katalin
 • en çok kullandığın yalan

  2.
  Aşkım kelimesi.

  3 ay sonra boşanma davası açacak olan kadından, gece barda tanışılan adama kadar herkesin ortak yalanıdır.
  1 -1 ... katalin
 • hiç dünyaca ünlü türk fizikçi olmaması

  2.
  (Bkz: Cahit arf).
  2 -3 ... katalin
 • keops piramidi

  27.
  Güzel de bir bar, gece kulübü adıdır.. piramit olarak komplo teorileri artık bay getirmiştir.
  ... katalin
 • güzel bir kızla erkeğin normal arkadaşlığı

  3.
  Serbest elektronların Atom çevresinde 1 tur atması bile daha uzun sürer.
  3 ... katalin
 • sütyeninden para çıkarıp hesap ödeyen kız

  62.
  Yapan Eğer aşık olunan kızsa o para kızın elinden alınır, karttan hesap ödenir, paranın karşılığı kıza nakden verilir ve elalemin heriflerinin artık namahrem sayılan banknotlara ellememesi için para yatak odasındaki Gardrobun çekmecesine kaldırılır.
  3 ... katalin
 • çiğköfteciyi döven adam haklı mı

  7.
  Geçenlerde park yeri için adam döven adam, pazar gününe katil olarak başladı ve adam 20 yıldır engelli olarak komşusuymuş. Ailenin avukatı ilk ağızdan, "engelli olduğunu bile bile vurdu" dedi.. sanıyorum bilinçli taksiri geçer, bayağı da bir ceza yatar... neden? Çünkü 10 lira otopark parası vermedi ya da yan binanın önüne park etmedi. Şimdi yalnizca aile davayı geri çeksin de, bir tek kamu davası kalsın diye 300-400 bin lira vermeye gönüllü olacak.

  Bu da 3 liralık çiğ köfte için ülkeye reklam oldu ve sosyal medya mahkemesinde idam çığlıkları atılıyor. Adam 7 gün iş göremezlik aldığı anda bizimki tutuklanacak, dünya kadar mahkeme masrafı, tazminat davasını da sayarsak 2 sene mahkeme süreci ve kafadan 15-20 bin lira tazminat... Neden? Gödüm acıdı, 3 liralık çiğ köfteyi çöpe atıp bir bardak süt içmeyi akıl etmedim. Bu kafayla Daha çooook basur yaparlar o mabadını, şey ede ede...
  6 ... katalin
 • islami yasaların olmadığı ülkede müslüman olmak

  4.
  islâmî yasalar dediğimiz şey, kuran'dan alınan bilgilerin 9. Yy'da kuduri hazretleri tarafından maddeleştirilmiş halidir. Bu yorumlamadan sonra Mecelle veya benzeri bir sürü kanun, dönemin ve toplumun ihtiyaçlarına göre inşa edildi.

  Yani asıl olan fikre bakacak olursak, islam'da kısas ve tazmin vardır, bizde maddi manevi tazminat.

  islam'da miras hakkına el atma gerçekleştirdiğin kişinin bakımını üstlenirsin, bizde ise mahkeme vasi tayin eder.

  islam'da temel mantık fakir ve düşkünlerin gözetilmesidir, günümüzde ise sosyal yardım fonu ve genel sağlık sistemi işlesin diye vergi verirsin.

  islam kanunları ya da katolik kanunları veya putperest kanunları uzaylılar için yapılmadı... insana dair ihtiyaçlar her dönemde benzerlik gösterir zaten ve buna allah'ın bir yorumu, çerçevesi, emri vardır; biz de genel çerçevede hala benzer uygulamalar yaparız.

  Yok islami yasadan kasıt, mabadımıza su kaçarsa kaç gün oruç tutarız sorusuna cevapsa; o biraz din üstüne din kurmaya giriyor.
  2 -4 ... katalin
 • ahmet hakan

  165.
  Yazılarını düzenli olarak okuduğum ve her seferinde kendisi olmadığım için allah'a şükrettiğim yazar.
  1 ... katalin
 • üst komşu

  186.
  Yuvalarının çatıda olmaları nedeniyle sadece serçelerdir. Gürültücüdürler.
  3 ... katalin
 • deniz akkaya nın memeleri

  8.
  Viven leigh, audrey hepburn falan oscar’ı kaldırana kadar ohooo neleri kaldırdı... yoksa oyunculuk yetenekleri falan olduğundan değil. Değil mi....

  Bir adam sana kalifikasyonunun üzerinde bir şey vaad ederken kulağına yanlış gelen, içini tam rahatlatmayan bir şart öne sürüyorsa orada buz gibi kullanılıyorsun demektir. Sen mankensin, oyunculukla ne alakan var. O da ülke çapında bir mankensin... sen Pakistan’ın ünlü mankeni kimdir bilmiyorsan, italya’da da senin hükmün geçmiyor. Kimsenin adını sanını duymadığı bir film için kalk git buralardan... neyse... beğenmedim ayrıca.
  2 -1 ... katalin
 • deniz gezmiş

  2818.
  Genç yaşta rahmete gidem devrim şehidi algısı iyi güzel; biz de isterdik bir jeanne d’arc’ımız olsun ama ben o kanaatte değilim. Adı da böyle deniz falan, romantik; abdullah falan değil...

  Denilebilir ki, iddianamesinin içi boştu, eften püften protestolardan dolayı asıldı. 1970’ler, her gün 30-40 adamın sokaklarda öldürüldüğü zamanlardı ve bu protestolara, forumlara, mitinglere katılan binlerce politize genç vardı. Hangisi polisle çıkan çatışmada yaralanıp hastaneden bir gecede filistin’e kaçabildi ya da kaçırıldı? Kaçtığı yer de el fetih’in gerilla kampı. Herhangi bir adamı oturup, buradan başka bir ülkeye kaçırmak, günümüz teknolojik olanaklarında dahi o kadar kolay mıdır? Bugün örgütün meclisteki temsilcisidir diye iddianame hazırlayıp vekilliğini düşürdüğümüz, iyi de ettiğimiz adamların tamamı 80 öncesi politize figürlerdi ve cezaevinde uzun yıllar kalmış insanlardı. Hangisini kim kaçırmış filistin’e veya almanya’ya? Bu insan 18 yaşında komando kampına kaçıp sonradan görüştüğü valiye, bakana karakter atacak kadar gemi azıya almışsa ohoooo, suçları sadece gün yüzüne çıkmamış demektir.

  Sağ kesimde de toplam iki kişi ülke dışına kaçabildi, onlardan biri de hiçbir şekilde cinayet ya da başka bir suçtan ülke içerisinde yargılanmadı ve susurluk kazasında öldü. O zaman o ona da sallamasın aşırı sol kesim çünkü o adamın görüşü dışında gezmiş’ten hiçbir farkı yoktu. Gezmiş şu an yaşasaydı ben meclis’te bile olacağını düşünmüyorum, ya avrupa’da ya dağdaydı.
  3 -1 ... katalin
 • türkiye nin ağaçlandırmada avrupa birincisi olması

  9.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131894/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131895/+

  Resim 1: Kaz dağları’ndaki kel tepeleri ağaçlandırdık, yavaş yavaş aşağı iniyoruz
  Resim 2: izmir’de ihtiyaç fazlası 5000 hektar orman arazisi yanarak vatandaşın doğalgaz faturasını dengeledi.
  7 -5 ... katalin
 • yeni doğmuş 5000 bebeğin yerini değiştiren hemşire

  7.
  Bu cidden idam.. neden dersek şu habere bir göz atalım:

  http://www.hurriyet.com.t...kte-buyuyecekler-40543226

  Sadece 2 ailenin bebekleri karışıyor, adıyamanlı bir aileye sarışın, trabzonlu bir aileye esmer bebek gidiyor, genetik özellikleri benzemediği için adam karısından şüphe ediyor, da testinde bakılıyor ki, çocuk adamdan olmadığı gibi kadından da değil. Neyse ki, iki aile faciası yaşanmadan dava süreci başlıyor, 4 sene sonunda artik aklı kesmeye başlayıp anne baba diyen çocuklar biolojik ailelerine iade ediliyor. Ama sıkıntı bundan sonra başlıyor, çocuklar travma yaşıyor ve sonunda trabzonlu aile, adıyamanlı ailenin yanına taşınıyor, çocuklar 2 aile ile birlikte büyüyor.

  Bu kadının zevk diye yaptığı şeyin sonuçları bana göre toplumsal infial yaratmaktan ve toplumu terörize etmekten başka bir amaç taşımıyor.

  Ben devlet başkanı olsam idamdan önce celladı çağırır güzel de bir ağırlardım çünkü toplumca çok bilinen bir idamın kurbanının yanlış düğüm nedeniyle 57 dakika sürdüğünü, adamın rüzgârdaki yaprak gibi sallandığını celladın ifadelerinden biliyorum.
  7 ... katalin
 • erkeklerin güzel kız tanımı

  264.
  8/10 seviyesine kadar her tipten güzel kadın olabilir ama 10/10 nedir dersek; koyu kumral uzun saçlar, uzun kirpikler, 1.65-1.70 arası boy, güzel gözler, beyaz bir ten, ince vücut yapısı ama gereken yerlerde tanrı’nın cömertliğini göstermiş olması.

  Ama ille de o gözler...
  4 -3 ... katalin
 • maskeli baloya gitsen hangi kostümle giderdin

  8.
  Zırhlı falan bir roma subayı... kılıç dahil.
  2 ... katalin
 • yeni şeyler getiriyorum