• yazarları motive eden şeyler

  9.
  Para.. karşılığını almadığım işi elimin ucu ile dahi yapmam (iyilik yapmak bu kapsam dışında tabii. iş konusunda hüsamettin baba hayratı değilimdir).
  6 ... katalin
 • türkiye yunanistan savaşı nasıl başlar

  13.
  Bunun 12 mil ilan edeyim de, türkiye gelsin beni vursun biçiminde olacağını sanmıyorum çünkü yunanistan biliyor ki bu iş topyekün savaşa gider. Onun yerine, türkiye nota verir, bm'ye başvurur düşüncesi ile bir tek gemiye yapılan Yunan saldırısı ile baslayacak, kendisi uçak kaybetmemek için (bkz: tcg çeşme) gibi silahsız bir gemimize saldıracak, saldırıda infial uyandıracak ölçüde şehit verilecek, olayların (bkz: denizlerde istenmeyen olaylar sözleşmesi) ile açıklanacak bir tarafı kalmayacak.

  Bunu öngörsem de, Umarım 3-4 yıl daha başlamaz. Neden denilirse, büyük devletlerin amacı yunanistan'ın 5-10 askerimizi şehit etmesi, türkiye'nin yettin a.k diyerek saldırması, ege'yi ikiye bölüp doğusundaki tüm yerleşimleri kalıcı olarak ele geçirmesi, türkiye'nin buraları elinde tutmak için libya, somali, kıbrıs gibi yerlerden gemi çekerek ege'de sabit ve güçlü bir donanma bırakması, kuvvetleri zayıfladığı için de bahsettiğim bölgelerdeki haklarından feragat etmesidir.

  Yani türkiye zaten hakkı olan doğu ege ile yetinecek, zaten hakkı olan doğu akdeniz'den ve yeni yayılmacı politikalarından vazgeçecek.

  Halbuki 3-4 yıl sabredebilirsek, yıl içerisinde (bkz: tcg anadolu) gemisi göreve çıkacak. 2030'a kadar almanya'dan gelecek olan denizaltılar, yerli yapım yeni gemiler, insansız deniz araçları, ek hava savunma sistemleri, tüm gemilere entegre edilecek 9lan portatif kısa menzilli füzeler ve muhtemelen ingilizler'le dirsek teması kurarak yapacağımız dizel motorlu bir uçak gemisi ile donanma kapasitesi kat kat artacak. O zaman, elimizdeki nispeten yaşlı ya da görünmezliği düşük gemileri ege'de karakol görevine çıkarıp buralarda rahatlıkla at koşturabiliriz.

  Bu planı uygulayabilmemiz için de, kör gözüm parmağa hesabı korumasız olarak silahsız gemiler çıkmasın ki, bu salaklar mal gibi gelip gemimizi vurmasın.
  2 ... katalin
 • migros ta satılan haşortman

  14.
  Ben şahsen bir paçalı don elektriği almadım desem yalan olur.
  2 ... katalin
 • süleyman çakır ın iyi bir insan olmaması

  6.
  Nefes alma şekline, nesrin'i bırakıp (ki allah'ı var yaşına göre.......) salonda yatmasına, polat'la çapkınlığa gidelim diye tutturup 40 bölümde bir kere gidip onda da kıza bacım stresliyim muhabbeti yapmasına bakarsak; net kokain bağımlısı olduğunu söyleyebiliriz.

  Adam öldürme nedenlerine bir şey diyemem, iti köpeği toplumdan temizliyor ama adam öldürmeye paintball muamelesi yapması tamamen vicdansızlık.

  Kadın satmıyorum, namusumla kumar oynatıyorum konusuna gelirsek; her şeyini kumarda kaybetmiş müptezel bir babanın aç kalmış kızı ileride kötü yola düştüğünde kızı satmış olmuyorsun ama ayağını kaydıran sen oluyorsun. Çoluk çocuğundan çıkar noktasına gelirsek de; 20 sene sonra selvi'nin hali de ortadaydı, karısı rus selim'in testere'nin elinde oyuncak oldu, pusat 30'unu göremedi... milletten haraç aldın da ne oldu..
  2 ... katalin
 • her gün 400g nutella yemek

  12.
  Fiskobirlik'in fındık ezmesi var. Nutella onun getir götürünü yapar, günde de bir kavanoz rahatlıkla boğulur... kapıdan geçmek, arabama sığmak ve yeni takım elbiseler almamak için almıyorum.
  7 ... katalin
 • escortların çok iyi kızlar olması

  16.
  Kişisel mecburiyetler insanı iyi ya da kötü yapmaz. Bazı insanların davranışları baskı altındayken olumludur, baskı kalktığı anda şımarıp kudurabilir. Bazı insanlar ise, kendilerine göre önemli nedenlerle müessir fiillerde bulunabilir ama kendisini yargılayanlara eşit olduklarını düşündükleri şartlara eriştiklerinde daha makul davranışlar gösterebilirler. Veya iyi bir insan olarak mecburiyetten girdikleri bir sistem, haksızlık/istismar gibi nedenlerle ruhlarını kirletebilir.
  3 -4 ... katalin
 • bizi ne zaman avrupa birliğine alırlar

  8.
  Gümrük birliği ve orta gelirli türkler'e biraz daha esnetilmiş seyahat özgürlüğü verildikten sonra ab'ye ne ihtiyacımız var ki? Herkes oturma ve çalışma izni için diyebilir ama 20-25 yaş romantizmini bir kenara bırakırsak başka bir ülkede yaşamak psikolojik olarak çok kolay değildir. Benim dediğim gibi serbestiler sağlanırsa zaten türkler "bir yolunu bulmakta" ustadır, giderler, 1000 euro bir para harcayıp ab merkezli binlerce online Alış veriş sitesi kurarlar, oturduğu yerden dolarını, euro'sunu kazanırlar.
  2 ... katalin
 • mememiz var bir de hesap mı ödeyelim

  15.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131682/+
  Orayla alakası olsa bırak hesap ödemeyi, benzinciden hadi eyvallah deyip çıkardık. bizde genellikle daha fazla var.
  3 -1 ... katalin
 • padişahın aşkından dolayı öldürdüğü cariye

  3.
  esas, deli ibrahim'in aşkından zengin edip, sonra öldürdüğü ve mallarına el koyduğu devasa irilikte, şekerpare adında ermeni bir cariyesi vardır ki, gülerek okumanızı tavsiye ederim.

  not: murat bardakçı'nın kaleme aldığı yazıdaki detaylar dışında farklı ve komik detaylara erişebilmek için biraz daha gezinmek gerekecektir.
  2 ... katalin
 • ayrılık öncesi son sevişme

  4.
  biten simidin ardından susamları avucuna doldurup ağzına atmaktır.
  3 -7 ... katalin
 • gelişmemeye yemin etmiş olan ülkeler

  3.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131575/+
  Bir de bunların ülkelerinde devasa lağım fareleri evlerde cirit atıyor.

  Youtube'da mouse trap yazın, ne demek istediğimi anlarsınız.
  4 ... katalin
 • olta balıkçılığı

  12.
  Uzun yıllar önce ben çocukken çanakkaleli bir arkadaşımın balıkçı babasının koca bir tekneyle boğaza açıldığını, mezbaha artıklarını denize döktüğünü, sicimin ucuna geçirilmiş kasap çengellerini suya attığını ve sudaki kan ziyafetiyle çılgına dönen köpekbalıklarının boş kancalara atladığını hatırlıyorum.

  Bu da bir tür olta balıkçılığı sayılır herhalde.
  1 ... katalin
 • zürafanın kalbini söken kadın

  20.
  işin acı tarafı, hayvanın sömürüsü bu kadarla da bitmiyor.

  Bir arkadaşımın büyükçe bir kır evi var ve konsepte uygun bir biçimde gayet büyük olan antreyi doldurmak için ne yapabiliriz dediğimiz noktada, egzotik bir hayvanın yapay, çok kaliteli bir maketi gibi bir şey mi olabilir, dedim.. bu fikir de, bilenler bilir, brüksel'de, belediye binasının tam karşısında bulunan el greco diye sevimli bir mekan vardır, bunun sağında kalan barda çok sevdiğim bir at var, oradan geldi.

  Baktık ki, internette doldurulmuş zebra şu kadar, zürafa bu kadar, timsah bu kadar diye avlanan bu hayvanların ölülerini usulca alıp, ayağa kaldırıp bir daha pazarlıyorlar. Ve 20000 dolarlar, 30000 dolarlar havada uçuşuyor. Bu düpedüz safariye teşvik... Bu adamların doğal hayatı koruma adına topladıkları bağışlara, fonlara, milli parklarına falan zerre itimadım yok.
  3 ... katalin
 • gelen hediyeyi instagramda paylaşmak

  2.
  Arkadaşının aklına uyup tektaşını kuyumcuya götürüp fiyatını sormak değildir...
  4 ... katalin
 • kastamonu vilayeti

  4.
  2. Bayezid'in tahttan indirilme nedeni, kastamonu sancağına süleyman'ın (sonradan kanuni) atanmamasıdır. çünkü kastamonu sancağı istanbul'a açılan kapıdır ve buradan geçmeyen kişi, tahta ilk ulaşan olup egemenliğini ilan edemez.
  1 ... katalin
 • bulgur pilavı vs pirinç pilavı

  77.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131550/+
  Şunu bulgurla yapabiliyorsan buyur yap...
  4 -1 ... katalin
 • geri dönen eski sevgiliye söylenecekler

  337.
  Hangisinin dönmek istediğine bağlı olarak değişebilir.

  Çok önem vermediğin biriyse kırgınlığı da umursamazsın; kafaya takacağın biriyse ya da ciddi gıcık olmuşsan bir şey söylemezsin çünkü, kısacası çizgini bozduğuna değmez.
  2 ... katalin
 • sabahattin ali

  1121.
  Atatürk'e felaket hakaret ettiği (taşı yattığı yerden kaldırır) şiirinden sonra hapse atılmıştır. Hapiste (o iş tam öyle değildi) demek üzere şu şiiri yazmıştır:

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131525/+

  Şiir beklediği yönde işe yaramamış ve dakikasında hapisten çıkıp milli eğitim bakanlığı'ndaki görevine şak diye dönememiştir ama ve lakin, şiir başka bir biçimde çok yararlı olmuştur. sebahattin ali bu şiiri yazıp kendisini paspas ettiği için kendisinden o kadar nefret etmiştir ki (yine onurlu adammış), şiire komple küsmüş, düz yazıya yönelmiştir. kendisini efsane haline getiren romanlarını bu kadar sonucunda yazmıştır.
  1 ... katalin
 • iyi ki doğdun ayağı şiir kokan kadın

  2.
  Mumlar pastadan büyük.. Eee ayaan kokarsa bulacağın adam da bu kadar olur.
  2 ... katalin
 • gerekirse çin e savaş açarız

  9.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131432/+
  500 yıl önce açılmışı olan savaştır.

  Bizzat sayın dışişleri bakanı çin ile ilgili olumsuz haberlerin (dahi) engellediğini söylerken. Çin'le, pakistan aracılığı ile yapıldığı, varsayılan diyelim, işbirlikleri konusunda bir fikri olsaydı, uzun bir zamandır çin malı çakma spor ayakkabısıns bile savaş açılmadığını fark edebilirdi.

  Üstelik de abd bizi yunan ve suriye sınırından kıskaca alırken, çin de abd'yi pasifik, kuzey kutbu ve doğu hint okyanusunda sıkıştırıyor diye bazı kesimlerin resmen göbek atmadığı kalmışken.
  ... katalin
 • yeni şeyler getiriyorum