• sahi bir essy vardı ne oldu ona

  7.
  Tatil gününde bile işsizlik....
  2 -1 ... katalin
 • mustafa sarıgül ün değişim paylaşımı

  3.
  Mustafa amca değişim senden başlasa? Mesela artık siyasetle uğraşmasan?

  Zorlama, zorlama, zorlama,
  Zorlama.Lütfennnnn...
  8 -1 ... katalin
 • roketsan

  24.
  Biz bora'yı, kaan'ı zaten katı yakıtlı 300 km menzilli balistik füze olarak yaptık. Lan sakın kaşla göz 600 km'ye çıkmış olmasın bunlar. Öyleyse bir tebriği hakketmişler kardeşlerim.
  2 ... katalin
 • bir menbiç operasyonu vardı ne oldu ona

  1.
  Menbiç ve idlib, birbirini dengeleyen iki unsurdur. Biz bugüne dek, abd ve rusya'nın bu bölgelerdeki çıkar çatışmalarından faydalanarak afrin, el bab, cerablus'u elde tutmayı başardık. Peki neden bu yola girdik? Çünkü ne abd'nin istediği gibi pyd, ne de rusya'nın istediği gibi esad'la çalışıyoruz.

  Peki, değişen dinamikler neler ve biz ne amaçlıyoruz?

  Biden, trump'ın aksine ortadoğu'yu şekillendirmekle fazla ilgili... bu da aslında bölgesel kral, şeyh, diktatör, devlet başkanı; herkesi tedirgin ediyor. Devletler, birbirleri arasındaki düşmanlığı azaltmak istiyor, bu da idlib'i karıştıran bae'nin türkiye'ye kıyı kıyı yanaşması demek... burada rusya ile, özellikle bizim m4-m5 karayollarının kuzeyinde kalmaya riayet etmemiz durumunda, bir uzlaşma bulmamız nispeten olası. Türkiye bu uzlaşmayı menbiç'le mi değerlendirmek ister, yoksa ırak'ta terörün gerçek yuvalarına mı iner, dersek...

  Abd pyd'yi meşru, pkk'yı gayrimeşru görüyor mu, evet.. o zaman biz de gayrimeşru'dan başlayacağız demektir.. peki bunu yaparken nereden başlayacağız? Mahmur, sincar ve telafer üç hedef bölge.. kandil'i saymıyorum.

  Telafer tam olarak musul ve sincar'ın ara noktasında.. mahmur tam olarak sincar-musul arası mesafe kadar musul'un güneyinde (ki bu musul eskiden ne güzel bir yerdi).. telafer'e yerleşirsek doğuya doğru musul'u ve dolayısıyla kandil'i, batıya doğru sincar'ı mutlak kontrol altına alırız. Ama sincar'a direkt dalarsak da abd buna müsade etmez. Telafer iran'ın kalesi, hatta resmen açık yarası olduğu için iran'la acaip ters düşeriz ama aynen bu nedenle de abd'nin desteğini alırız, ki telafer halkı maalesef "aşırı sunni cihatçı bir örgüt"e yoğun destek veriyor. Biz telafer'e saplayıp abd'nin hem iran hem şeriatçılara karşi ekmeğine yağ sürerken de; Abd'ye karşı aldığımız rus desteğini de, mahmur'u baskılamakta kullanabiliriz.

  Yani.. Menbiç'in bana göre çok acelesi yok, şimdi mahmur-teLafer hattı ön planda.

  Başlığın sahibi kaçmış, iki saat yazdım, silemem.. kalsın böyle.
  2 -1 ... katalin
 • fox haberin sma lı çocukları sürekli haber yapması

  2.
  iyi niyetli görmediğim çabalardır.
  2 -3 ... katalin
 • 13 haziran sedat peker operasyonu

  4.
  1 aydır bae türkiye ile arayı düzeltmeye çalışıyor, araya suudiler'i koyuyordu. Oraya kaçması bile saflıktı... iyi olmuş.
  1 -1 ... katalin
 • mustafa sarıgül ün sandalyeye çıkıp gaza gelmesi

  2.
  (Bkz: Günaydın).
  ... katalin
 • ışık açılınca yok olan sivrisinek

  9.
  Sivri sineklerin yukarıdaki antenleri sadece hareket sensörü değildir, aynı zamanda kendilerine bakıldığında hissetmelerini de sağlıyor.

  Kaçmaları da şu şekilde: kara sinekler ya son hız ya durma hali dışında ara süratlerde uçamaz ama bunlar hız değiştirebilir. Ani ve keskin bir manevra yapıp izlerini kaybettiriyorlar.

  Çözüm basit: sineği kovalamamak. Tamamen düz bir zeminin önünde hareketsiz dur, zaten karnı aç, it gibi gelecek... geldiğinde öldür. Kaçtı mı, yine dikil, gelsin, yine dene.. ayağına mı gideceğim bir de.. hedefi kendin vereceksin, o gelecek...
  1 ... katalin
 • islamda laiklik haramdır

  10.
  Şimdi bunlar fratrei'yi, kalvinizmi, sekülerlik kavramını, laikliğin temel çıkış noktasını biliyor desem; sosyalist demokrasi nedir, pleathon ne demiş falan anlıyorlar desem; "yani çerçeve olarak haklılar" diyeceğim ama yok. Bunların amacı kör cahillerin ağzından çıkan kanun olsun...
  1 ... katalin
 • daha fazla nükleer santral yapılması lazım

  2.
  Kendi namı hesabımıza katılıyorum, ikincisi daha yerli bir biçimde olmak üzere yapılmalı.
  ... katalin
 • ünide 5 yıl sevgilisiyle aynı evde kalmış kız

  4.
  Okul bitiminde ayrılma kelimesinden ziyade boşanmayı kullansalar daha doğru olur.
  11 ... katalin
 • ekrem coşkun döner

  51.
  1.5 kilo biftek, yarım kilo kıyma al. Bifteklerin arasına yapıştırıcı olarak kıymaları döşe. Canın çektikçe buzluktan çıkar, dış yüzeyini donuk haldeyken şef bıçağı ile ince ince tıraşla, sonra ana parçayı geri buzluğa at.

  Tıraşlanmış parçaları kendi yağı artı zeytinyağı ile kızart, yanına dilim soğanını, lavaşını, baharatını kullan, rulo yap.

  20 porsiyon 100 gramlık döneri, soğan vs maksimum 200 liraya mal edersin. Adet başı 10 lira, yediğin et dana biftek ve orta yağlı kuzu kıyma. Ağzıma sürmem ben o şeyleri.
  1 -1 ... katalin
 • taner tolga tarlacı nın cd genç ile videosu

  3.
  Ben mesela bir eşcinselle konuşsam bu kadar sinkaflı kelime kullanmam (gerçi sık küfür de etmem). Bana biraz bilinç altında meyletme gibi geliyor. Zaten çocuk da "100 kere dedin, o kadar niyetin varsa yap" diyor.
  2 -1 ... katalin
 • balina tarafından yutulma hayali

  2.
  Yunus peygamber sen misin?
  Dediğim başlık...
  ... katalin
 • iki yumurtadan iki bebek oluşan tiktok videosu

  3.
  Anneyi gördükten sonra çocuklardan da bir şey beklememek gerektiğini şimdiden anlıyoruz.
  ... katalin
 • youtubede pkk propagandaları ve türk düşmanlığı

  2.
  Bu ay 5 tane "ciddi kırmızı" liste adam gebertildi, misilleme maket uçaklı saldırıları da (ki yabancı istihbarat servisleri çok ümit bağlamıştı, kanada kendi parmağı olduğu ortaya çıktı diye korkudan türkiye'nin tedarik ambargosunu fiilen kaldırdı) engellendi... Kendi hallerine Bırakalım ne b.k yerse yesinler.
  3 ... katalin
 • ceviz kıran orangutana insani tepki veren maymun

  4.
  Bana iş makinesi izleyen dayıları hatırlattı.
  1 ... katalin
 • üçüncü murad türbesi

  3.
  19 çocuk açısından bakarsak toplu mezar.
  Baban hanedana devam lazım diye cariye halletsin, abin de gelsin seni yay kirişiyle boğdursun.
  1 -1 ... katalin
 • çinin android telefon piyasasını ele geçirmesi

  7.
  Ben direnen son kaleyim sanırım. Tüm telefonlarım samsung.
  1 ... katalin
 • tiktok taki epilasyon videosu

  3.
  Manda b.ku gibi yapıştı kızcağız.. fazla ittirdi bence..
  ... katalin
 • yeni şeyler getiriyorum